NOVINKA Chipsy bielkovinové 80g chrumkanie bez výčitiek | Pekáreň DUKE Prievidza

     Poznáte ten pocit keď si chcete večer, pri pozeraní dobrého filmu či seriálu, dať niečo dobré "pod zub"? Ale zároveň si chcete dávať pozor na to čo večer zjete (a hlavne teraz po sviatkoch). Okrem Večerného chlebíka a Bielkovinových krekrov  ktoré máme už nejaký ten rok vo výrobe, Vám prinášame úplnú NOVINKU!!

Chipsy bielkovinové

Tento produkt z "rodiny" bielkovinových výrobkov, ktoré ponúkame, sa vyznačuje veľmi jemnou a príjemnou chuťou, chrumkavým pôžitkom a zároveň vysokým obsahom bielkovín, vlákniny, vitamínov, minerálov. Obsahujú aj vysoký podiel slnečnicových, ľanových a sezamových semienok.

 

 

Chipsy obsahujú vysoký podiel bielkovín a to až 26 g na 100 g výrobku. Sú to čisto rastlinné bielkoviny. Rastlinné bielkoviny nie sú plnohodnotné bielkoviny, jediná plnohodnotná rastlinná bielkovina je sója, ale sú ľahšie stráviteľné a nezaťažujú tak organizmus.

Pre ešte lepší pôžitok sme chipsy zabalili do pohárika, ktorý môžete kedykoľvek otvoriť a zavrieť. Perfektné a praktické balenie ktoré sa hodí na cesty do auta, počas dovoleniek či pracovných ciest. Pevný obal Vám zaručí nezmenenú kvalitu Bielkovinových chipsov až pokiaľ "nezmiznú" 🙂

Semienka ľanu sú bohaté na bielkoviny, rozpustné vlákniny, minerály a vitamíny B1, B2, C2,  E a provitamín A. Okrem toho, že sú najlepším zdrojom omega-3 mastných kyselín, majú aj vysoký obsah Omega-6 mastných kyselín.

Semienka slnečnice obsahujú 30-50% oleja, dominujú nenasýtené mastné kyseliny. Slnečnicové semienka sú bohaté na proteíny a sú vynikajúcim zdrojom vitamínu E a B1, a dobrým zdrojom mangánu, horčíka, medi, selénu, vitamínu B5, kyseliny listovej a vlákniny.

Sezamové semienka sa tiež vyznačujú vysokými nutričnými hodnotami. Polovicu obsahu tvorí sezamový olej, ktorý sa vyznačuje vysokými hodnotami obsahu kyseliny olejovej a linolovej, zatiaľ čo asi pätinu obsahu tvoria bielkoviny. Sezamové semienka sú veľmi dobrým zdrojom medi a mangánu, ale zároveň sa vyznačujú aj vysokým obsahom horčíka, železa, vitamínu B1, zinku a vlákniny. Sezamové semená obsahujú dve unikátne zlúčeniny zo skupiny lignanov a to sezamín a sezamolín.

 

Na 100g hotového výrobku
Energia2079 kJ / 501 kcal
Tuky33,2 g
z toho nasýtené mastné kyseliny5,37 g
Sacharidy17,2 g
z toho cukry4,2 g
Vláknina13,4 g
Minerály3,2 g
Bielkoviny28,5 g
Soľ1,0 g

Pochválte sa s tým čo Vám chutí. Zdieľajte :

Leave A Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *